انواع هاشور به روش spine چگونه است؟

انواع هاشور به روش spine چگونه است؟
15 بهمن 1397

تقسیم بندی انواع هاشور به روش Spine

 
فیبروز یک آرایش نیمه دائمی برای ابروهاست که توسط موسسه فی (phi) برای اولین بار مطرح شده است به همین علت از دو کلمه (brows+ phi) تشکیل شده است که در آن فی (phi) نام شرکتی واقع در صربستان است که این روش را ابداع کرده است و brows  به معنای ابروهاست. در روش فیبروز برای ترسیم ابروها از قانون طلایی استفاده می­شود که در آن نسبت عدد فی ( 1.618) که به آن عدد طلایی می­گویند رعایت می­شود.
روش فیبروز نوعی تاتوی ابرو محسوب می­شود اما با تاتوی سنتی و قدیمی تفاوت دارد. در قدیم جوهر را به صورت یک دست به لایه های عمقی زیر پوست نفوذ می­دادند که بسیار غیر طبیعی جلوه می­کرد و همچنین پاک کردن آن نیز بسیار دشوار بود اما در متد فیبروز اینگونه نیست و مزایای زیادی نسبت به تاتوی سنتی و قدیمی دارد که عبارتند از:
  1. قرینه کردن ابروها: در روش فیبروز با رسم خطوط مومانند ظریف در قسمت های مورد نیاز می توان ابروها را قرینه کرد اما در تاتوی سنتی جوهر به سراسر ابرو تزریق می شود و قرینه سازی امکان پذیر نیست.

  2. پرپشت کردن ابروها: در روش فیبروز با کشیدن خطوط مومانند ظریف لابه لای ابروهای خود فرد ابروها پرپشت می شوند اما تاتوی سنتی روشی برای نفوذ رنگ به سراسر کادر ابرو به صورت یکدست است.
  3. آسان بودن تغییر مدل و پاک کردن: در روش فیبروز به علت تزریق سطحی رنگ در پوست پاک کردن و تغییر مدل آسان تر و راحت است اما تاتوی سنتی عمق نفوذ رنگ بیشتر است و تغییر مدل و پاک کردن آن کاری دشوار است.
  4. درد و خونریزی و التهاب: در روش فیبروز آزردگی پوست فرد کمتر است چون به منظور کشیدن خطوط مومانند سطح پوست کمتری درگیر است و عمق نفوذ رنگ هم نسبت به تاتوی سنتی کمتر است.
  5. دقت در کار: در روش فیبروز به علت دستی بودن انجام کار دقت آن بیشتر از روش تاتوسنتی است.
  6. جلوه ی طبیعی: روش فیبروز حالتی بسیار طبیعی و ظریف به ابروها می دهد. چون کار سطحی انجام می شود خطوط مومانندی لابه لای ابروی خود فرد کشیده می­شود.
 
 
فیبروز ابرو به دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن انجام می­شود. این دو روش باهم تفاوت هایی دارند.
تفاوت اصلی در نوع قلم مورد استفاده در این دو روش است. در روش میکروبلیدینگ از قلم بلید استفاده می شود که به صورت دستی و بدون موتور است و دارای سوزن­های ردیفی شکل مخصوص (تیغ بلید ) و یکبار مصرف می­باشد که پیگمنتر در این متد تیغ بلید را با رنگ آغشته کرده سپس آن را با فشار دست، به شکل مو روی پوست حرکت می­دهد. اما در روش میکروپیگمنتیشن قلم هاشور دارای موتور برقی با قابلیت تنظیم دور موتور است. این قلم برقی با حرکت های رفت و برگشتی سوزن، رنگ را از محفظه کارتریج مخصوص دستگاه ، همراه خود به درون لایه های پوست منتقل می­کند. در روش میکروپیگمنتیشن، لرزش های دستگاه و حرکات رفت و برگشتی سوزن باعث می­شود ضخامت خطوط اندکی بیشتر از متد میکروبلیدینگ باشد و طبیعتاً ظرافت و زیبایی کمتری نسبت به روش میکروبلیدینگ دارد. همانگونه که اشاره شد در روش میکروپیگمنتیشن، قلم برقی رنگ را به بخش عمیق­تر پوست نفوذ می دهد و این باعث می­شود ماندگاری هاشور افزایش یابد اما در مقابل روش میکروبلیدینگ که با قلم دستی و به صورت سطحی انجام می­شود، ماندگاری کمتری دارد. معمولا ماندگاری هاشور ابرو که با هر روشی انجام شود حدود 6 ماه تا 3 سال ماندگاری دارد.
هاشور ابرو به روش فیبروز بر اساس شماره گذاری نقطه کانونی آن ها می توانند متفاوت باشد و براساس محل قرارگیری نقطه کانونی در ابرو به 4 مدل تقسیم بندی می­شود:
 

Spine-3: در این مدل هاشور ابرو، محل قرار گیری نقطه کانونی کار در بخش انتهای ابرو است و خطوط هاشور در جهت انتهای ابروها زده می شوند. به این مدل "هاشور تیغ ماهی" گفته می­شود چون خطوط مو مانند و ظریفی شبیه تیغ های ماهی زده می شود. در این مدل، از پایین و بالا به سمت مرکز ابرو خطوطی رسم می شوند که تیغ های ماهی را ترسیم می کنند یا به عبارتی دیگر دال های فارسی تو در تو هستند که از نیمه تا انتهای ابرو زده می شود. این مدل هاشور ابرو برای افرادی با ابروهای کم پشت و یا افراد مبتلا به بیماری خاص که ابروهای خود را از دست داده اند، کاربرد دارد.
هاشور ابروی تیغ ماهی به دو صورت متد ساده و متد فیبروز انجام می شود. در متد ساده انتهای ابروها کوتاه تر است و در قسمت تاج ابرو با کنارهم قرار گرفتن چندین خطوط دال مانند خاتمه می یابند اما در متد فیبروز انتهای ابروها کمی بلند تر است و  هاشور در انتهای ابروها کمی به سمت پایین خمیده می شوند.
    
  Spine-5: در این مدل هاشور ابرو، محل قرار گیری نقطه کانونی هاشور، در نیمه ابرو و در قسمت قوس ابرو است. این مدل هاشور ابرو را "هاشور ابرو آسیایی" نیز می­گویند. چون برای مردم جنوب شرقی آسیا مانند چین،
ژاپن، تایوان و ... و یا حتی برای افرادی که فرم صورت آن ها مشابه مردم جنوب شرقی آسیا است کاربرد دارد. افرادی که جهت خواب ابروهایشان عوض می­شود نیز می­توانند این روش را مورد استفاد قرار دهند. آقایان نیز در صورت نیاز از این مدل هاشور استفاده می­کنند. در این مدل بهتر است برای انجام هاشور ابرو از "روش میکروبلیدینگ" و برای سایه ابرو "روش میکروپیگمنتیشن" را به کار برد چون سایه ابرو باعث می­شود ابروها سه بعدی و طبیعی جلوه می­کنند. 
 
 Spine-6: به این مدل "هاشور کلاسیک" گفته می­شود. در این هاشور، محل قرارگیری نقطه کانونی کار در قسمت قوس پایینی ابروها است و هاشورها در جهت نقطه کانونی ابرو زده می­شود. در این مدل، هاشور ابتدا به سمت بالا زده می­شود و سپس در قسمت انتهایی به سمت نقطه کانونی که در دم ابرو است، خمیده می شود. این مدل، برای افرادی که ابروهای رو به پایین دارند یا کسانی که نمی­خواهند زیر ابروهایشان خط بیفتد مناسب است. برای انجام این مدل هاشور از روش میکروبلیدینگ استفاده می­شود و برای هاشور در قسمت مورب ابرو که به نقطه کانونی ختم می­شود از روش میکروپیگمنتیشن استفاده شود تا ابروها طبیعی دیده شوند. البته سایه در این مدل اختیاریاست اما باعث زیبایی و برجسته شدن ابروها می­شود.

 
     
upper spine: این مدل به "هاشور دخترانه" نیز شناخته می­شود. نقطه کانونی هاشور در قسمت بالای ابروها قرار دارد به همین علت هاشورها را به سمت بالا می زنند و با نزدیک شدن به دم ابرو، خطوط

 هاشور نیز خمیده می شوند. این مدل ابرو یک مدل بسیار طبیعی است چون خطوط هاشور در جهت خواب ابرو زده می شود.
 
 
 
 

خدمات میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ با سعیده نصری

تاتو نصری مفتخر است به عنوان یکی از سالن های زیبایی در ارائه خدمات هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ در مشهد از جدیدترین تکنولوژی هاشور ابرو استفاده کرده و با محیطی کاملا بهداشتی و استفاده از مواد یکبار مصرف  و رنگ های نچرال و مرغوب  باعث شده است که جزو یکی از برترین سالن های زیبایی در خدمات هاشور در مشهد باشد.