پاک کردن آمبره ابرو

پاک کردن آمبره ابرو
7 اردیبهشت 1398
پاک کردن آمبره ابرو
 
"آمبره" یک لغت فرانسوی و به معنای "سایه" است که در سال­های اخیر جزو محبوب­ترین تکنیک­های سایه زدن برای ابروها به کار می‌­رود. مهم­ترین علت سایه زدن ابروها این است که به صورت حجیم و پرپشت جلوه کنند و طبیعی به نظر آید. برای خانم­هایی که زمان زیادی را برای آرایش ابروهای خود در جلوی آینه سپری می‌­کنند این متد مناسب است زیرا یک آرایشی به نسبت دائمی است که باعث می­شود ابروها برای مدتی طولانی از آرایش کردن بی نیاز شوند حتی با روش آمبره، لب ها را نیز می­توان آرایش کرد. آمبره همچون هاشور، میکرروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن، شیدینگ و ... نوعی تاتو ابرو محسوب می­‌شود به صورتی که رنگدانه‌­ها در هزاران نقطه در لایه­‌های سطحی پوست تزریق می‌­شوند البته تفاوت آن با روش­‌های ذکر شده در این است که آمبره به معنای سایه-روشن کردن ابروهاست و در آن تاج ابر (ابتدای ابرو) کمرنگ است و با نزدیک شدن به دم ابرو این رنگ تیره تر می­‌شود. در این روش برخلاف تاتوهای قدیمی ابروها قاب و کادر ندارد و سایه گذاری در داخل ابرو انجام می‌­شود همین مورد باعث شده است که ابروها حالت طبیعی خود را از دست ندهند.
 
مراحل انجام آمبره
آمبره در چند مرحله انجام می‌­شود که در زیر ذکر شده است:
 1. مرحله اول- قرینه سازی: قبل از شروع کار آمبره به کمک ابزارهای مخصوص قرینه سازی مانند مداد ابرو و دیوایدر ابروها قرینه می‌­شوند.
 2. مرحله دوم- نقطه گذاری: در این مرحله با ماژیک جراحی، کادر ابرو را نقطه گذاری کرده تا در حین کار پاک نشود و محدوده کار آمبره مشخص گردد.
 3. مرحله سوم- بی حس کردن موضعی: مواد بی حسی را در محل ابروها گذاشته تا پس از گذشت 20 دقیقه ابروها بی­حس شوند. سپس مواد بی­حسی را پاک کرده و کار آغاز می­‌شود.
 4. مرحله چهارم- رنگ گذاری:  برای انجام آمبره از سوزن پاور5سر،7 سر و یا فلت استفاده می­‌شود چون رنگ گذاری و پذیرش رنگ بالاتری نسبت به دیگر سوزن­‌ها دارند. توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد که زاویه گرفتن دست برای انجام آمبره به­ صورت زاویه قائم (عمود) نیست و باید سوزن به صورت خوابیده و حرکات به صورت پرتابی باشد.
 5. مرحله پنجم- تکمیل کار: در این مرحله رنگ های اضافی پاک می­‌شوند و مجددا انتهای ابرو رنگ گذاری انجام می­‌شود تا حالت روشن و تیره شدن رنگ ابروها کاملاً مشهود باشد چون سایه- روشن شدن تاتوی ابرو شاخص­ترین ویژگی آمبره ابرو است.
 
پاک کردن آمبره
اگر به هردلیلی از آمبره ابرو خود رضایت ندارید نیازی به اضطراب و نگرانی نیست چون چاره‌­ای برای آن وجود دارد. دلایل مختلفی برای پشیمانی هر فرد وجود دارد شاید رنگ به کار رفته بر زیر پوست موجب ایجاد آلرژی و حساسیت شما شده باشد یا پس از مدتی از مدل یا رنگ ابرو خود خسته شدید یا حتی ممکن است حس کنید که آمبره انجام شده نتوانسته موجب رضایت شما شود. در این لحظه پاک کردن آمبره که به اصطلاح "ریموو آمبره" نیز به آن گفته می­شود راهگشای این مشکل است.
اگر از تصمیمی که برای به پاک کردن آمبره خود گرفته اید مطمئن هستید به یک سالن مطمئن مراجعه کرده و پاک کردن آمبره ابرو خود را به تاتوکار حرفه‌­ای بسپارید.
به این نکته توجه کنید فردی که کار ریموو ابرو را انجام می­‌دهد باید اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد چون در غیر این صورت آسیب های پوستی جبران ناپذیری به مراجعه کننده وارد می‌­شود. برای پاک کردن تاتو در قسمت های مختلف دقت و تجربه کافی موردنیاز است. پاک کردن تاتو چشم و اطراف آن نیاز به تخصص دارد و بهتر است به متخصص مربوطه مراجعه شود اما پاک کردن تاتو ابرو و لب را می­‌توانید نزد تاتو کار مجرب انجام دهید.
نکات لازم که باید به آن توجه کنید تا دچار آسیب­های پوستی پس از کار نشوید توجه به بهداشت سالن، ابزارها و تجهیزات سالن است. محیط سالن، دست­‌های تاتوکار، اندام منتخب برای کار ریموو باید استریل باشد تا پوست شما عفونی نشود. در سالن­های معتبر از لوازم کار یکبار مصرف استفاده شود تا دجار بیماری­های ویروسی مانند ایدز و هپاتیت نشوید. رنگ­های به کار رفته برای ریموو ابروهای شما نیز باید دارای تاییدیه وزارت بهداشت باشد حتی بهتر است که برای کار ریموو از مواد ارگانیک استفاده شود که عوارض کمتری دارد.
 
مراحل پاک کردن آمبره ابرو
مرحله اول- انتخاب سوزن: متناسب با پوست شخص و رنگ قرار گرفته در زیر پوست نوع سوزن انتخاب می‌­شود. معمولا سوزن های پاور7، پاور 3، میکرو3 و لاینر 3 برای این کار مناسب هستند.
2- مرحله دوم- شروع کار: برای این کار از حرکات ضربه ای یا دورانی می­توان استفاده کرد ولی حرکات دورانی مناسب­تر و کاربردی­تر هستند. با کمک سوزن، پوست را خراش داده و با حرکات دورانی کار آغاز می‌­شود در این­ صورت رنگدانه ها از زیر پوست خارج می­شود
3- پاک کردن رنگ خروجی: رنگ­های خارج شده از زیر پوست را پاک نموده و کار ادامه می­یابد. پس از اولین خراش با  استفاده از مداد میکرو براش از مواد ریموو بر روی موضع زده و 15 ثانیه زمان نیاز است تا مجدداٌ خروج رنگ از زیر پوست مشاهده شود.
4- مرحله چهارم- ادامه ریموو: دوباره همان موضع اولیه را با کمک سوزن و حرکت های دورانی خراش داده تا زمانی که رنگ ها کامل تخلیه شود. تعداد دفعات کار در یک نقطه به میزان رنگ و قدمت تاتو بستگی دارد.
5-مرحله پنجم - استفاده از کرم­ پس از کار: پس از اتمام کار، برای کاهش التهاب محل ریموو شده با مواد aftercare پوشانده شود تا التهاب پوستی کاهش یابد. فرد بهتر است از پماد چشمی نیز برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی زخم­ها استفاده کند. بهبودی زخم­ ها حدود 6-7 هفته زمان نیاز دارد. پس از ترمیم پوست و ریزش زخم دیگر اثری از رنگدانه­ ها در زیر پوست نیست و تاتو کاملاٌ محو خواهد شد.
 
گاهی افراد برای پاک کردن آمبره ابرو از روش­های دیگری به جز مورد ذکر شده در بالا بهره می‌­برند که معایبی دارد ممکن است دردآور، خطرناک و یا زمان بر باشد و یا حتی متحمل هزینه­های زیادی شوند. این روش ها به دو صورت روش­های شیمیایی و یا با استفاده از مواد طبیعی و خوراکی انجام می‌­شود:

1. استفاده از روش­های طبیعی
برخی افراد برای پاک کردن تاتوی ابروهای خود به روش طبیعی در خانه رو می­‌آورند که روشی کم هزینه و بدون درد است و عوارضی برای فرد ندارد اما بسیار زبان بر است. در این روش فرد به مدت چندین ماه و بصورت منظم و روزانه باید از این مواد طبیعی در محل ابروها استفاده کنند تا نتیجه ی آن را مشاهده نمایند.
آلوئه ورا، نمک، عسل، لیموترش، جوش شیرین، پودر چوب صندل و سنگ­های آسیاب شده و... از مواد طبیعی هستند که برای پاک کردن تاتو استفاده می­‌شوند. گاهی برای نتیجه بهتر کار این مواد را با هم ترکیب می­‌کنند و یک پاک کننده خالکوبی طبیعی در خانه می‌­سازند و با کمک ترکیبات جدید اقدام به پاک کردن آمبره می­‌کنند. اگر این روش‌­را برای پاک کردن رنگدانه­ ها از زیر پوست خود انتخاب کرده اید باید در این مسیر مصمم و منظم باشید تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. از این رو که هر فردی حوصله این کار را ندارد به روش­های شیمیایی رو می­‌آورند.
 
2. استفاده از روش های شیمیایی
 • لیزر: رایج­ترین روش برای پاک کردن آمبره استفاده از لیزرکیوسوییچ است. این روش بسیار گران قیمت است و ممکن است هرکسی توان مالی برای انجام آن را نداشته باشد.
 • جراحی پلاستیک: استفاده از جراحی برای از بین بردن آمبره ابرو روشی به نسبت دردناک و هزینه بر است که هر فردی قادر به انجام آن نخواهد بود اما برخلاف دیگر روش ها پاک کردن تاتو توسط جراحی پلاستیک به سرعت انجام می­شود.
 • اسید گلایکولیک: در این روش سلول های مرده پوست با استفاده از قرص یا محلول اسید گلایکولیک از بین می­رود و سلول­های جدید جایگزین آن­ها می­‌شود. این اسید یک لایه برداری قوی برای پاک کردن تاتو است و زمان بر است.
 • کرم‌­های لایه بردار و ضدتاتو: این کرم­ها با برندهای مختلف در داروخانه­‌ها و فروشگاه‌­های آرایشی عرضه می‌­شوند اما باید این استفاده تحت نظر پزشک متخصص پوست باشد تا حساسیت‌­های پوستی ایجاد نشود. در این روش رنگدانه‌­های تاتو به تدریج و در طول زمان از بین می‌­رود و آمبره ابرو محو می­‌شود.
 • پیلینگ شیمیایی: برای این روش از محلولی استفاده می­‌شود که با ریختن آن بر روی محل تاتو شده، تاول­هایی ریز بر روی پوست ایجاد می‌­شود که رنگدانه ها توسط این تاول ها از زیر پوست خارج می‌­شود و پس از بهبود تاول ها پوست جدید جایگزین پوست مرده می‌­شود.
 • روش خراشیدن: در این روش به کمک مواد بی حس کننده قوی در قسمت ابروها با کمک وسیله ای سمباده مانند، پوست را خراش می­دهند تا لایه سطحی که رنگدانه ها در آن قرار دارند از بین رفته و با بهبود زخم‌­ها اثری از رنگدانه­‌ها نخواهد بود.
 
 
مراقبت­‌های بعد از پاک کردن آمبره
 1. نصف لیوان آب و نصف لیوان الکل سفید را با یکدیگر ترکیب نموده و به مدت سه روز با کمک پنبه محلول بر روی ابروها کشیده شود.
 2. تا 3 روز پس از ریموو از استحمام کردن پرهیز شود و یا از ریزش مستقیم آب بر روی موضع خودداری گردد.
 3. در هنگام استحمام از گاز استریل برای تمیز کردن ابروها استفاده شود.
 4. استفاده از پماد تتراسایکلین در روز اول  برای جلوگیری از عفونت کمک کننده است.
 5. از پمادهای ترمیم کننده برای تسریع بهبود زخم­‌ها استفاده شود.
 6. تا بهبود زخم‌­ها از قرار گرفتن زیاد در معرض آلودگی و گرد و غبار جلوگیری شود تا زخم­ها دچار عفونت نشوند.
 
 
نتیجه گیری:
 
آمبره ابرو یکی ار روش­های تاتوی ابرو محسوب می­‌شود که در قسمت تاج دارای رنگ روشن و در قسمت دم، رنگ تیره دارند. این سایه-روشنی ابرورا به اصطلاح آمبره می­‌گویند که جلوه ای زیبا و طبیعی به ابروها می‌­دهد. برخی از افراد پس از مدتی به دلایل متفاوت تصمیم به پاک کردن آمبره ابرو می‌­گیرند که این کار با نام "ریموو کردن" نیز شناخته می‌­شود.
برای این کار باید به یک سالن معتبر و فردی مجرب مراجعه کنید تا با استفاده از مواد ریموو، سوزن مناسب و انجام حرکات­های دورانی به راحتی و با دردی بسیار کم رنگ­های تاتو از زیر پوست خارج شود. اما برخی افراد از روش های شیمیایی مانند لیزر درمانی، جراحی پلاستیک و یا اسیدهای مخصوص برای این کار استفاده می­‌کنند. گروهی دیگری از افراد نیز وجود دارند که روش هایی امن، بدون عوارض و طبیعی را پیش می­‌گیرند و طی مدت مدید اقدام به پاک کردن آمبره ابرو می­‌کنند. شما نیز با توجه به شناخت خود، قدمت آمبره ابرو، درنظر گرفتن قیمت در نظر گرفته برای پاک کردن آمبره ابرو و ... می­‌توانید یکی از این روش­ها را انتخاب کنید. اما به این نکته توجه کنید که اگر تاتوی خود را نزد یک میکروکار حرفه‌­ای و مجرب انجام دهید از آمبره ابرو خود پشیمان نمی‌شوید و مجبور به پاک کردن آمبره ابرو نخواهید شد. پس الماس زیبایی خود را به دست هرفردی نسپارید.