انواع هاشور ابرو

انواع هاشور ابرو
17 مرداد 1398

انواع هاشور ابرو (آخرین مد 2019)

یکی از عناصر اصلی صورت ابروها هستند که تاثیری شگرف بر زیبایی چهره دارند. ابروها می توانند صورت را چاق یا لاغر و جذابیت چهره را بیشتر کنند. هر چه ابروها پرتر باشند، صورت جوان‌تر به نظر می‌رسد و ابروهای باریک صورت را پیر نشان می‌دهند؛ پس مراقب باشید که ابروهایتان را بیش از حد نازک نکنید. معمولا توصیه می‌شود فاصله میان ابروها از 3.5 سانتی متر بیشتر نشود. هر چه فاصله میان ابروها بیشتر باشد، قسمت بالایی بینی شما نیز بزرگتر به نظر می‌رسد. در نتیجه صورت شما پهن و چاق‌تر نشان میدهد. هر چه فاصله میان ابروها منطقی و مناسب‌تر باشد، بینی خوش فرم‌تر و چشم‌ها بزرگتر خواهد بود. لازم است هر شخصی مدل مناسب ابرو را برای صورت خود پیدا کند. پس نمی توان یک مدل ابرو را برای همه صورت‌ها تجویز کرد.
بسیاری از بانوان ابروهایی کم پشت دارند و از این موضوع احساس ناراحتی می کنند، امروزه روش هایی برای داشتن ابروهای زیبا وجود دارد که هاشور ابرو یکی از این روش ها به شمار می آید که در ایران بسیار طرفدار دارد. هاشور ابرو به دلیل طبیعی بودن روش مناسبی جهت از بین بردن عیوب ابرو، قرینه سازی ابرو و ایجاد موهای پراکنده می باشد. ممکن است ابروها در اثر حوادث یا بیماری از بین بروند که با یک تاتو حرفه‌ای می‌توان نبود آن‌ها را جبران کرد. خیلی از افراد هم هستند که به طور طبیعی، ابروهای بسیار کم پشت و محوی دارند که در این صورت، یکی از راه های ساده و ارزان قیمت برای افزایش زیبایی چهره، استفاده از هاشور ابرو است.
هاشور ابرو یکی از روش های پر پشت کننده ی ابروست که در این روش از شبیه سازی مو به وسیله ی دستگاهی نوک تیز استفاده میشود و قسمت هایی از ابرو را که خالی است و مو ندارد به صورت نقطه ای هاشور میزنند. حداکثر ماندگاری هاشور ابرو بین 6 ماه تا نهایتا 2 سال است و بعد از گذشت این مدت باید ترمیم شود تا دوباره شکل و ظاهر خوبی داشته باشد.
متخصص هاشور ابرو پس از انتخاب مدل ابرو، ابتدا به وسیله مداد، خطوط نازکی را روی ابرو می کشد، که بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول میکشد و در قدم بعد، آرایشگر کرمی بی حس کننده برای کاهش درد روی ابرو می مالد. پس از گذشت ۱۵ دقیقه از این اقدام با ابزاری قلمی شکل که دارای ۱۵ سوزن ریز در انتهای خود می باشد، کار را شروع میکند. معمولا از رنگ های گیاهی و شیمیایی برای هاشور زدن ابروها استفاده می کنند.

هاشور ابرو یکی از روش های آرایش ابرو است که انواع مختلفی دارد

هاشور خطی ابرو / هاشور ابروی کلاسیک

در این روش تمام خطوط هاشور به سمت بالا هستند ولی در قسمت انتهای ابرو به سمت دم ابرو خمیده می شوند. این نوع هاشور برای کسانی که نوع ابروی اسپرت را دوست دارند بسیار مناسب است. در این روش خطوط اولیه تاج ابرو صاف و به انتها اریب می شوند.

هاشور کرکی ابرو

برای پرتر نشان دادن ابرو از این مدل هاشور استفاده میکنند که بسیار طبیعی است و آرایشی دائمی به شمار می آید. این هاشور مثل هاشور خطی می باشد اما لابلای خطوط خط های کوچکتر اضافه می کنندکه به حالت کرک است و ابرو را پرتر نشان می دهد. این روش برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند بسیار مناسب است. در هاشور کرکی ابرو، در لابه لای تارهای ابرو، خطوط باریک و ظریفی ایجاد می‌شود و حالتی بسیار طبیعی برای ابرو ایجاد می کند. در این روش هاشور ابرو حالت کرک و یا سایه داشته و باعث می‌شود تا ابروها پرتر و زیباتر دیده شوند.

هاشور ابرو نچرال

در استفاده از این هاشور به این نکته توجه کنید که این مدل از هاشور ماندگاری بالایی ندارد اما جنبه ی زیبایی آن در ابروها و طبیعی نشان دادن ابروها را فراموش نکنید. این هاشور همان تاچ است که با قلم مخصوص انجام می شود و خطوط ظریفتر با ماندگاری کمتر  و در جهت خواب مو زده میشود و به طور عمده در قسمت تاج ابرو استفاده می شود.

هاشور ابرو طبیعی

این مدل از هاشور را که می توان برای همه مناسب دید، صرفا جهت قسمت هایی از ابرو که مویی ندارد انجام می دهند و به آن هاشور طبیعی ابرو می گویند.
برای انجام هاشور ابرو طبیعی باید جاهای خالی و بدون مو ابرو را هاشور کرد و داخل مو را هاشور نزد، اگر ابرو تاج و دم ندارد  تاج و دم ابرو را هاشور زده و قسمت زیر ابرو را طراحی کرد. در هر صورت قبل از انجام کار اگر طراحی صورت بگیرد تصمیم گیری راحت تر میشود. با استفاده از این روش شکل کلی ابروها کاملا طبیعی خواهد بود و با استفاده از این روش حالت طبیعی‌تری پیدا می‌کند.

هاشور دو بعدی / هاشور ابروی دخترانه

این مدل از هاشور ابرو برای کسانی مناسب است که جهت رویش ابروهایشان به سمت پایین است و یا نمی خواهند زیر ابروهایشان خط بیافتد. در این روش خطوط هاشور رو به بالا هستند و به سمت دم ابرو خم می شوند. در قسمت انتهایی ابرو نیز خطوط ابرو روبه پایین زده میشوند.
بسیاری معتقدند هاشوری که زیر آن خط نایفتد به هاشور ابروی دخترانه معروف است و این در حالی است که بسیاری هاشور سه بعدی را هاشور دخترانه می نامند.

هاشور سه بعدی ابرو  

یکی از روش های پر طرفدار هاشور ابرو، هاشور به روش سه بعدی است. این روش شکلی طبیعی و زیبا به ابروها داده و ابروی زیبایی را برای شما میسازد. در این هاشور، قسمت بالا و پایینی ابرو از ارتفاع، مقداری تیره تر از قسمت میانی آن می شوند. این تغییر رنگ باعث ایجاد خطای دید میشود که ابروها را زیباتر به چشم بیننده میرساند.
هاشور سه بعدی ابرو با هر دو روش میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن نیز انجام می شود که پس از هاشوری که به صورت کمرنگ بر روی ابرو انجام می شود با ریختن رنگ و پر رنگ کردن این خطوط شما ابروهای سه بعدی زیبایی خواهید داشت. هاشور سه بعدی ابرو به هاشور دخترانه نیز معروف است، زیرا بسیاری از دختران خواهان ابروهایی کلفت هستند و هاشور سه بعدی برای این خواسته آنها بسیار مناسب است.
ماندگاری هاشور سه بعدی بسته به عوامل مختلف بین سه تا پانزده ماه متغیر است و توصیه میشود که بین دوازده تا پانزده ماه برای ترمیم هاشور ابروی خود اقدام کنید.

هاشور هایلایت

اگر قبلا هاشور، سایه یا تاتو بر روی ابروهای خود انجام داده اید، این روش جهت انجام هاشور ابرو برای شما بسیار مناسب است که در این روش جهت هایلایت ابرو از دو رنگ تیره و روشن استفاده میکنند که رنگ تیره به انتخاب خودتان و رنگ روشن متناسب با رنگ پوست شماست. در این روش، هاشورها در کنار هم و یکی در میان با رنگ روشن و تیره زده می شوند که ابروهای شما را روشن می کند و تاتوهای قدیمی را زیبا جلوه میدهد. بسته به نوع رنگ انتخابی شما و جنس رنگ و حتی جنس پوست شما مدت زمان ماندگاری هاشور ابرو متغیر است.
انتخاب مدل هاشور هایلایت به عهده خود شما و مطابق با سلیقه شماست و مدل انتخابی شما به صورت هایلایت بر روی ابروهای شما کار میشود.اگر رنگ تاتوی سابق شما خیلی کمرنگ باشد میتوانید هاشور ساده انجام دهید و از هاشور هایلایت استفاده نکنید.
در انجام هاشور هایلایت از روش میکروپیگمنتیشن استفاده میشود که سوزن های استفاده شده در دستگاه میکروپیگمنتیشن یکبار مصرف هستند و رنگ هایی که در این هاشور استفاده می شوند در عمق زیادی از پوست قرار می گیرند که این عمل باعث ماندگاری بالای این نوع از هاشور ابرو می شود. در این روش از دو رنگ روشن و تیره استفاده می شود و سایه ای زیبا در ابرو به وجود می آورد.

هاشور ابرو تیغ ماهی

این روش برای افرادی که می‌خواهند شکل جدیدی برای ابروی خود طراحی کنند بسیار مناسب است. برای اینکه حالت طبیعی بسیار عالی برای ابرو ایجاد شود بهترین کار این است که از مدل هاشور تیغ ماهی در انتهای ابرو استفاده کنید. در این مدل خطوط هاشور شده برای ابرو از تاج ابرو تا یک سوم یا مرکز ابرو به یک جهت هستند و سپس در ادامه خطوط کار شده برای ابرو حالت تیغ ماهی به خود می‌گیرند.

هاشور ابرو آسیایی

یکی از روش های هاشور ابرو، هاشور به روش آسیایی است که این روش برای هاشور کردن ابروهای آقایان نیز به کار میرود. از این روش بیشتر در کشور های آسیای شرقی و مدل ابروها و فرم صورت هایی که بیشتر شبیه به مردم چین، تایوان و به طور کلی مردم جنوب شرقی آسیا مورد استفاده قرار میگیرد. هاشور ابرو آسیایی برای افرادی که جهت ابروهایشان تغییر می کند مناسب است و در این نوع از هاشور، نقطه کانونی هاشور را پایین ابرو در نظر می گیرند.
در روش هاشور ابرو آسیایی میتوان از روش میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن استفاده کرد.

میکروبلیدینگ:

میکروبلیدینگ یعنی برای سایه و هاشور زدن ابروها از قلم و جوهر تاتو که ظرافت های بی نظیری دارد، استفاده می شود و می تواند به سادگی فرم ابروها رو تغییر دهد یا آنها را قرینه سازی کند و باعث زیباتر شدن صورت و ابروها شود.
خطوط هاشور در میکروبلیدینگ به صورت سطحی و نازک ایجاد می شود به نحوی که ظاهر آن از هاشور ایجاد شده توسط میکروپیگمنتیشن طبیعی تر است.
رنگدانه‌ها با ابزار خاصی که دارای یک ردیف از چند سوزن است، داخل پوست قرار می‌گیرند. متخصص سوزن و نوع آن را با توجه به نوع پوست شما انتخاب خواهد کرد. رنگدانه‌ها درست در زیر اپیدرم و قسمت کم عمق درم قرار می‌گیرند و سایه‌هایی طبیعی ایجاد می‌کنند.
 انجام میکروبلیدینگ برای ابروها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

میکروپیگمنتیشن:

میکرو پیگمنتیشن برای ابروها، موها، لب ها و چشم ها مورد استفاده قرار میگیرد.
در این روش جوهر با یک ابزار قلم مانند وارد پوست می شود، پزشک یا متخصص شما هنگام انجام این روش از دستکش های پزشکی استفاده می کند. انجام این روش شاید بیشتر از 20 دقیقه تا نیم ساعت زمان ببرد. میکروپیگمنتیشن نیاز به چند بار ترمیم دارد. در این روش هیچ تغییر رنگی در گذر زمان دیده نمی شود و رنگ میکروپیگمنتیشن نباید سبز یا قرمز شود.
با این روش به هیچ لوازم آرایشی نیاز ندارید. قبل از انجام کار برای ایمن بودن این روش تست آلرژی بدهید و سپس با استفاده از روش هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن می توان شکل ابروها را تغییر داد و عدم تقارن آنها را اصلاح کرد. میکروپیگمنتیشن ابرو، طراحی خطوط ابرو به صورت بسیار کوتاه و ظریف و کاملا طبیعی، مطابق با رویش موهای ابرو است.

هاشور ابروی مویی

در این روش متناسب با جهت رویش مو هاشورها زده می شود و هاشور زدن آن با دستگاهی مخصوص انجام می شود که با طراحی ظریف و همانند تار مو در میان ابروها جلوه ای همانند تار موهای ابرو ایجاد می کند و ابروهایی طبیعی برای بیننده تداعی میکند. روش هاشور مویی و هاشور نچرال را یکی می دانند و هر دو به همین طریق انجام میشود. با استفاده از این روش می‌توان شکل اصلی ابرو را تغییر داده و کمی آن را بلندتر و یا ضخیم‌تر کرد.

هاشور ابروی ترکیبی با سایه ابرو

هاشور ابرو به طراحی خطوط بسیار ظریف و کوتاه در میان ابرو جهت پر پشتی ابرو گفته میشود که به دلیل زیبایی شگرفی که به ابرو میدهد بسیار پر طرفدار است و سایه ابرو به سه روش تاتو میشود :
1- سایه دائمی ساده که در این روش ابرو به صورت یکنواخت تاتو میشود.
2- سایه مخملی ابرو که به آن شیدینگ ابرو نیز گفته می شود در این روش تمام سطح ابرو با نقاطی پوشیده می شود که در قسمت انتهایی ابرو تراکم این نقاط بیشتر از قسمت بالایی و تاج ابرو است که ابروهایی پر پشت و فانتزی برای شما به ارمغان خواهد آورد.
3- سایه طبیعی ابرو برای قسمت خالی ابرو مورد استفاده قرار میگیرد و شکلی طبیعی تر دارد که زیبایی را به ابروهای شما میبخشد.
هاشور ترکیبی با سایه ابرو، ترکیبی از هاشور ابرو و سایه ابرو است که در آن قسمت تاج و بالای ابرو را هاشور می زنند و قسمت های زیری و انتهای ابرو را سایه کار میکنند .این روش ابروهای شما را بی نقص خواهد کرد و زیبایی بسیاری به ابروها میدهد.
جهت رفع التهاب به وجود آمده پس از این عمل از پماد ویتامین آ د باید به مدت دو هفته استفاده کرده و برای مراقبت از آن در ابتدا باید از آفتاب، سونا و حمام بخار دوری کرد و بعد از سه ماه مجددا آن را ترمیم کنیم.