مدت ماندگاری هاشور ابرو

مدت ماندگاری هاشور ابرو
20 مهر 1398

مدت ماندگاری هاشور ابرو

هاشور زدن به دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن انجام می شود.
 

هاشور زدن چیست؟    

هاشور زدن به عنوان یکی از روش های زیباسازی صورت شناخته می‌شود که به طور دائمی فرم و حالت ابروهای شما را به شکل دلخواهتان در خواهد آورد. این روش تقریبا مشابه تاتو کردن است اما به مقدار کمتری به پوست شما آسیب میزند و به میزان کمتری شما احساس ناخوشایندی در طول مراحل هاشورزنی خواهید داشت. دوام هاشور ابرو ها با توجه به نوع و جنس پوست شما متفاوت است و ماندگاری آن از یک سال تا سه سال متغیر است. هاشور زدن با سوزن هایی بسیار ریز انجام می‌شود. رنگدانه‌های استفاده شده در روش هاشورزنی از نوع طبیعی است تا کمترین حساسیت و آلرژی را برای متقاضیان ایجاد کند.

چقدر طول میکشد تا ابروها بعد از هاشور زدن به طور کامل بهبود یابند؟    

به طور کلی ابروها بعد از اتمام هاشورزنی مقداری قرمز شده و رنگشان تیره تر می‌شود که این موضوع امری کاملا طبیعی است. زمانی که ابروها رو به بهبودی می روند تا ۴۰ درصد از رنگ اولیه آنها کاهش می‌یابد. در این مدت که ابروها تیرگیشان را از دست می‌دهند، ممکن است شما به مقدار کمی در همان ناحیه احساس خارش کنید که این موضوع نیز طبیعی است. باید به این نکته توجه کنید زمانی که در محل هاشور زده شده احساس خارش کردید نباید به هیچ وجه به آن دست بزنید. زمانی که رنگ ابروها کمتر می‌شود نشان دهنده شروع روند بهبودی آنها است؛ همچنین مدت سی روز طول خواهد کشید تا رنگ ابرو‌های شما کاملا به حالت طبیعی و دلخواهتان برسد. باید توجه داشته باشید زمانی که پوست شما در حال بهبود است و به طور کامل از بیرون بهبود یافته است همچنان رنگ شیری توجه شما را به خود جلب خواهد کرد که این موضوع نیز طبیعی است و پوست شما از درون در حال بازسازی و ترمیم خود است
.

چه زمانی برای ترمیم باید مراجعه شود؟     

زمانی که برای ترمیم باید مراجعه شود تا حد زیادی به جنس پوست شما بستگی دارد؛ مدت 4 تا 6 هفته بعد از مراجعه اول، بهترین زمان برای مراجعه مجدد است و می تواند به یکی از عوامل تاثیر گذار در ماندگاری هاشور ابروهای شما تبدیل شود. در مراجعه مجدد ممکن است نیاز به تنظیم میزان رنگ باشد و در پوست‌هایی که چرب هستند رنگدانه‌ها سریع تر رنگ خود را از دست می‌دهند.


آیا ممکن است مراجعه مجدد زودتر از هفته چهارم انجام شود؟      

خیر نباید مراجعه مجدد زودتر از هفته چهارم باشد. زیرا بعد از مدت ۴ هفته رنگ رنگدانه‌ها به طور کامل در محل‌های مورد نظر قرار گرفته اند.


آیا هاشور ابروها پاک می‌شوند؟    

سوالی که بسیاری متقاضیان  از تکنیسن های زیبایی می‌پرسند این است که آیا هاشور ابرو پاک می شود‌؟ باید به این نکته توجه داشت که محل قرارگیری رنگدانه‌ها در روش هاشور زنی سطحی تر از روش تاتو بوده و از همین رو سرعت از دست دادن رنگ آنها سریع تر از تتو است. همچنین مدت زمان ماندگاری رنگ آنها بین ۱ تا ۳ سال متغیر است. کسانی که از مراقبت های روتین پوستی مانند کرم ضد آفتاب استفاده می کنند ماندگاری رنگدانه ها بر روی پوستشان بیشتر است؛ اما افرادی که از لوسین‌های تیره کننده پوست و محصولاتی که در آنها گلیکولیک اسید وجود دارد استفاده می‌کنند سریع تر رنگدانهایشان کمرنگ می‌شود. برای اینکه هاشورهای ابروهایتان همیشه تازه و خوشرنگ به نظر برسد پیشنهاد ما به شما این است که بعد از مدت از ۱۲ ماه تا ۱۸ ماه نسبت به ترمیم آنها اقدام کنید.
به کسی که کار هاشور ابرو را انجام می دهد، پیگمنتر ابرو گفته می شود. شاید بسیاری از خانم ها به دلیل عدم اطلاع از چگونگی کار پیگمنترها، اطمینان نکنند که ابروهای خود را به دست آن ها بسپرند و از زشت شدن ابروهای خود می ترسند اما در این جا چند روش وجود دارد تا شما بتوانید از حرفه ای بودن پیگمنتر خود مطمئن شوید.
به یاد داشته باشید که به سراغ مراکز معتبر که دارای مجوز رسمی برای انجام هاشور ابرو هستند بروید، این مراکز باید از افرادی متخصص و با تجربه، کارتریج های یک بار مصرف و مکانی کاملا بهداشتی استفاده کنند، همچنین دارای تاییده از وزارت بهداشت برای هاشور ابرو بهداشتی باشند. برای اطمینان بیشتر از پگمینتر مورد نظر می توانید از او، کارت بهداشت و مدرک آرایشی از سازمان فنی حرفه ای بخواهید.
یک پیگمنتر حرفه ای در تمام مراحل هاشور ابرو مانند شیوه صحیح کشش سطح پوست، قرار دادن سوزن، فشار مناسب دست، زاویه دستگاه و …بسیار حرفه ای و سریع عمل می کند.
نوع رنگ هاشور ابرو را چگونه انتخاب می کنند؟
یکی از عوامل پر اهمیت و اساسی هاشور ابرو، پوست شناسی است که متخصصین حرفه ای باید در این مورد نیز حرفه ای عمل کنند. به عبارتی دیگر یکی از ملزومات دانش یک پیگمنتر کار، پوست شناسی، است.
هر شخص دارای پوستی متفاوت است که به طور طبیعی نمی توان برای همه ی افراد یک رنگ تاتو را انتخاب کرد و باید رنگ انتخاب شده متناسب با پیگمنت پوست باشد تا بتواند پیگمنت غالب رنگ  پوست را خنثی کند. همچنین علاوه بر انتخاب رنگ مناسب پوست، پیگمنتر باید در کار خود، از مکمل هایی استفاده کند تا ماندگاری رنگ تاتو بالا برود، تا پس از پایان کار و گذشت چند روز رنگ تاتو تغییری نکند. 

نکاتی که قبل و بعد از هاشور زدن باید رعایت کرد چیست؟       

از نوشیدن الکل و خوردن آسپرین و ویتامین ها پرهیز کنید، زیرا باعث رقت خون شما به مدت ۷۲ ساعت خواهد شد که این موضوع سبب می‌شود تا در هنگام هاشور زدن خونریزی شدید تری داشته باشید.
از برنزه کردن و تیره کردن پوست خود پرهیز کنید زیرا برای انجام هاشور زنی بهتر است پوست شما رنگ طبیعی خود را داشته باشد.
از لایه بردارهای پوست مانند اسکراب ها و مواد شیمیای حداقل به مدت ۲ هفته قبل از هاشور زدن پرهیز کنید.

به مدت دو ساعت بعد از انجام هاشور زنی، ابروهای خود را به وسیله تیکه ای پنبه استریل که در آب جوشیده خیس شده است تمیز کنید. از استفاده کردن از مواد شست و شو دهنده‌ی شیمیایی  پرهیز کنید.
استفاده از موم های ترمیم کننده بسیار توصیه می شود. لایه نازکی از این موم ها را بر روی ابروهای خود قرار دهید. استفاده از این موم ها در دو نوبت صبح و شب به مدت ۴ تا ۷ روز می‌تواند در تسریع روند بهبود شما موثر باشد.
از موم‌های بهبود دهنده بیش از حد استفاده نکنید.
حداقل به مدت ۱۰ روز از آرایش کردن ابروهای خود پرهیز کنید.