میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ چیست ؟

17 خرداد 1397
میکروبلیدینگ چیست ؟
میکروبلیدینگ نیز یکی از روش انجام آرایش دائمی بوده و زیر مجموعه تاتو و هاشور به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم به حساب می‌آید. زیرا در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم به ذکر است که انجام این روش نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.
يکي از موارد و در واقع مهمترين کاربرد اين روش، در انجام هاشورهاي ظريف و مويي مي‌باشد. دليل اين امر هم، در اين است که در روش ميکروپيگمنتيشن، به دليل لرزش‌هاي دستگاه (تبديل حرکت دوراني موتور به حرکت خطي سوزن ) و ضربات وارده از سوزن به پوست، خط‌هاي هاشور، ضخيم تر از موي ابرو ايجاد مي‌شود و البته عميقتر می‌باشد .
اگر پيگمنتر در استفاده از دستگاه و کنترل خطوط هاشور،  مهارت کافي را پيدا کرده باشد، دراستفاده از اين روش نيز،  ميتواند بسيار موفق‌تر عمل نمايد.
متد بليدينگ، در مبحث پوست شناسی، رنگ ها،  بي حسي‌ها کاملا مانند ميکروپيگمنتيشن بوده و فقط در روش تزريق رنگ به پوست با تغييراتي همراه مي‌باشد.
 ما در اين روش،  از يک قلم دستي ساده، که تيغ هاي سوزني شکل رديفي و فلت،  به آن متصل مي‌شود،  استفاده کرده و رنگدانه ها  را  با آغشته کردن سوزن ها، به رنگ و کشيدن آن با فشار مناسب به داخل پوست، تزريق مي‌کنيم. اين روش در عين سادگي به مهارت و هنربسيار بالايي در کشيدن خطوط و حفظ فشار دست يکسان، در تمام خطوط نيازدارد که اين امر در سايه تمرين و ممارست بسيار زياد حاصل مي‌شود .
حفظ فاصله بين خطوط هاشور نسبت به موهاي ابرو، نوع خواب و کمان خطوط، بسيار حائز اهميت مي‌باشد.
کوچکترين اشتباهي در اين موارد، قابل بازگشت نيست و به دليل ظرافت کار و تعداد بالاي خطوط، نسبت به روش ميکروپيگمنتيشن، خطاها کاملا مشخص مي‌شود . حتي يک کمان ناهماهنگ با ديگر خطوط از زيبايي کار شما بسيار خواهد کاست .